YETİM DESTEKLEME

NEDEN ÖNEMLİ?

İşgalci rejimin Kudüs ve civarında bulunan binlerce yetime her gün yenilerini eklediği bir ortamda Mirasımız Derneği olarak yetimlerimizin yüzünü güldürmeye ve onları hayata hazırlamaya çalışıyoruz.

Her yıl Kudüs ve civarında yaşayan yüzlerce çocuk işgalci yönetim tarafından yetim bırakılıyor. İşgal devleti kendisine yönelik direniş eylemlerini engelleyebilmek için sahipsiz bırakılan gençlere musallat olmakta ve onları uyuşturucu ve diğer kötü alışkanlıklara sürüklemeye çalışmaktadır.

Kudüs ve Civarında yaşayan, annesini veya babasını kaybetmiş çocuklara sahip çıkmak ümmetin üzerine düşen bir görevdir. Onlar ümmetin yetimleridir.NE İÇİN YAPIYORUZ?

1- Çeşitli nedenlerle anne veya babasını kaybetmiş yetimlerin psikolojilerini düzeltmek ve sağlıklı bireyler olarak yetişmesini sağlamak.

2- Yetimlerin iyi bir eğitim alması ve bilinçli bir Müslüman olarak yetişmesi

3- Çocukların sahipsiz kalarak kötü alışkanlıklar edindirilmesine engel olmakMALİYETİ:

Kudüs’teki bir kardeşimize destek olmak için belirlediğimiz aylık bedel 400 TL’dir. Desteklediğiniz her bir kardeşimizin kısa bilgilerini içeren bir karne tarafınıza gönderilecektir. Bir yetim kardeşimizi birden fazla bağışçı destekleyebilmektedir. Yetimlerimizi yılın 12 ayı boyunca desteklemekteyiz.


Anasayfa

Giriş/Üye

Hesap No

Bağış Yap

Sepetim