KUDÜS'E DOKUN BEREKETE ORTAK OL

Kudüs'te yıl boyunca devam eden çalışmalarımızın yanı sıra mübaek Ramazan ayı münasebetiyle iftar organizasyonları, çocuklara bayramlık ve bayram harçlığı, ihtiyaç sahibi ailelere kumanya, fitre ve zekat dağıtımı yapıyoruz.

ZEKAT-FİTRE DAĞITIMI

Ramazan boyunca bağışçılarımızın gönderdiği fitre ve zekâtları Kudüslü kardeşlerimize ulaştırıyoruz. Zekât bağışlarını ise sadece Ramazan ayında değil senenin tamamında Kudüslü ihtiyaç sahiplerine elden ulaştırıyoruz.


Diyanet İşleri Başkanlığı’nın belirlediği

Fitre Bedeli:130 ₺


MESCİD-İ AKSÂ'DA İFTAR

İşgal devletinin yasak ve engellemeleri olmadığı zaman dilimlerinde Mescid-i Aksâ'da iftar sofraları kuruyor veya gelen cemaate iftariyelik paketler dağıtıyoruz.

Bir İftar İkram Bedeli:350 ₺KUDÜS'TE İFTAR DAĞITIMI

Kudüs’te ihtiyaç sahibi ailelerin evlerine pişirilerek paketlenmiş iftar yemeği götürüyoruz.

Bir İftar İkram Bedeli:350 ₺MAKASID HASTANESİ İFTAR

Kudüslü Müslümanların %80’i, Filistin genelinin ise (Gazze, Batı Şeria v.s) %60’ına sağlık hizmeti sunan ve ihtiyaç sahiplerine ücretsiz tedavi imkânı sağlayan Makasıd Vakıf Hastanesi’nde hasta yakınları ve sağlık personeline belirlenen günlerde iftar ikram ediyoruz.

Bir İftar İkram Bedeli:400 ₺KUMANYA DAĞITIMI

İhtiyaç sahibi Kudüslü kardeşlerimize marketlerden diledikleri ihtiyaç malzemelerini alabilmeleri için hazır kumanya paketleri yerine alışveriş çekleri dağıtıyoruz.


Bir kumanya Bedeli:2.000 ₺BAYRAMLIK VE BAYRAM HARÇLIĞI

Kudüslü çocuklarımızı bayramlık ve bayram harçlıklarıyla sevindiriyoruz.

Bayramlık Bedeli: 1200 ₺

Harçlık Bedeli: 250 ₺Anasayfa

Giriş/Üye

Hesap No

Bağış Yap

Sepetim