MAKASID HASTANESİ
Kudüslü Müslümanların %80' inin sağlık hizmeti aldığı ve Müslümanlara ait en büyük Vakıf hastanesi olan Makasıd Hastanesi, ciddi ekonomik darboğazın içerisinde.

Hastane bünyesinde; Kalp ve sinir hastalıkları, kadın doğum, çocuk hastalıkları, kemik hastalıkları, cerrahi bölümleri, beyin check upları, emar uygulamaları ve doğal tedavi yöntemleri mevcut.

"Burada büyük bir sağlık hizmeti var. Eğer bu sağlık hizmeti aksarsa; çocuklarımızın, yaralılarımızın ve diğer hastaların kalıcı sağlık sorunları ortaya çıkacaktır." diyen Makasıd Hastanesi yetkilileri, şu ana kadar 121 milyon şekel (240 milyon Türk Lirası) borçlandıklarını belirtiyorlar.

Sağlık sorunu nedeni ile kendilerine başvuran Kudüslülerin yanı sıra, Batı Şeria ve Gazze'den gelen ve ödeme gücü olmayan hastalara da sağlık hizmeti vermeye gayret gösteren Makasıd Hastanesi, gelir kaynakları kısıtlandığı için sürekli borçlanıyor.

Son olaylarda Mescid-i Aksa’da ve Kudüs’ün farklı bölgelerinde yaralanan Kudüslüler de Makasıd Hastanesi’nde tedavi gördüler ve görmeye de devam ediyorlar.

Hastane, ilaç tedariki, tıbbi malzeme alımı ve yaklaşık 1000 personelin maaşını borçlanarak ödeyip, yüzde 85’i yoksulluk sınırının altında yaşayan Kudüslülere sağlık hizmeti vermeye devam etmeye çalışıyor.
Mirasımız Derneği olarak 2020 Aralık ayı'nda başlattığımız kampanyayı devam ettiriyor ve Makasıd Vakıf Hastanesi'ni desteklemeye devam ediyoruz.

İHTİYAÇLAR

1-İlaç

2-Medikal Ürünler

3-Personel Maaş Ödemeleri

4-Hasta ve personeller için yemek

5-Hastane temizliği için dezenfektan ürünler

Gelin, umudu birlikte yaşatalım.


Anasayfa

Giriş/Üye

Hesap No

Bağış Yap

Sepetim